WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Prosimy o telefoniczną rezerwację sali odsłuchowej minimum na dwa dni przed planowaną wizytą.

Nasz nr 42 630-57-18

Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: biuro@e-benefit.com.pl

Szybki kontakt

  • Benefit - Studio Dźwięku i Reklamy
  • ul. Tymienieckiego 25a
  • 90-350 Łódź
  • tel. 42 630-57-18
  • benefit@kinodomowe.lodz.pl

ZAPRASZAMY W GODZINACH
poniedziałek-piątek 11.00-18.00
sobota 10.00-14.00

Szczególnie polecamy

Monumentalna jakość brzmienia. Tego można spodziewać się po stereofonicznym wzmacniaczu zintegrowanym MA9000, który łączy w jednej obudowie, możliwości potężnego wzmacniacza o mocy 300 Watów na kanał, z funkcjonalnością typową dla najwyższej klasy przedwzmacniacza...>> więcej

Marka Sounddeco stworzona została z myślą o odbiorcach ceniących sobie doskonałą jakość brzmienia w połączeniu z piękną formą. Ich produkty to efekt współpracy ludzi wyspecjalizowanych w zakresie akustyki oraz designu, a także opinie salonów audio i klientów... Wielu producentów głośników "uatrakcyjnia" brzmienie swoich produktów, poprzez faworyzowanie wybranych przez siebie zakresów częstotliwości dźwięku. Sounddeco barwę dźwięku woli pozostawić w kwestii muzyków i realizatorów oraz nie ingerować w wizję artystów dot. pożądanego brzmienia końcowego. Zadaniem każdego zestawu głośnikowego (niezależnie od zastosowanych w nim technologii) jest odtworzenie sygnału dźwiękowego w takiej samej formie w jakiej został on zarejestrowany. W takim podejściu zakłada się, że sygnał dźwiękowy "przechodzi" przez zestaw głośnikowy bez żadnej ingerencji ze strony urządzenia. Zestaw staje się tym samym przezroczysty. Zbliżanie się do tych założeń teoretycznych wymaga sporo pracy i wysiłku. Najpierw trzeba zrozumieć cel, by z każdym krokiem odnajdywać najlepszą drogę ku jego realizacji. Tworząc swoje produkty, Sounddeco zawsze ma na uwadze powyższe założenia. Godziny spędzone na analizach matematycznych i odsłuchach produktów w różnych fazach ich powstawania, mają zagwarantować przyciągające, naturalne, uporządkowane i wolne od podbarwień brzmienie, z którego użytkownicy będą zadowoleni przez cały okres użytkowania wybranego przez siebie modelu.

Seria zestawów głośnikowych Alpha (na zdjęciu jest akurat flagowy model innej seri: Sigma 4) to nasza odpowiedź na pojawiające się od dłuższego czasu oczekiwania miłośników dobrego brzmienia. Oczekiwania te dotyczą możliwości zakupu wysokiej jakości zestawów głośnikowych, charakteryzujących się bezkompromisową jakością dźwięku, prostym lecz niebanalnym wzornictwem, najlepszymi dostępnymi na rynku materiałami wykończeniowymi oraz niespotykanym u konkurencji stosunkiem ceny do jakości.
Cała seria zestawów głośnikowych Alpha zbudowana została wyłącznie w oparciu o przetworniki zaprojektowane przez zespół duńskich konstruktorów z Danesian Audio. Przemyślana konstrukcja przetworników, profesjonalny projekt elektroakustyczny, oraz bardzo wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów, stanowią pierwszy z dwóch filarów naszej wizji zestawów głośnikowych. Drugim filarem jest to co cieszy oko, O kształcie linii i jej charakterze wizualnym zadecydowali zaproszeni do współpracy designerzy, mający na swoim koncie wiele zakończonych sukcesami projektów. Dzięki zastosowaniu złożonego procesu produkcyjnego (opartego z jednej strony na produkcji maszynowej, z drugiej zaś na ręcznej pracy wykończeniowej i montażowej) zadbaliśmy o to, by wszystkie głośniki linii alpha wyglądały wyjątkowo i ponadczasowo. (opis producenta)

Alpha F2 to nasz ulubiony model z serii Alpha. F2 to model z charakterem. Jego rozmiar i uniwersalizm jest odpowiedni do większości wnętrz. Zaprojektowany został on tak, by w pełni oddać szeroki zakres szczegółów występujących np. w wokalu. wyjątkowo precyzyjne rozlokowanie instrumentów w przestrzeni sprawia, że słuchanie muzyki nabiera nowego wymiaru. Dwa dopracowane w każdym calu głośniki średnio-niskotonowe tworzą wraz z kopułką wysokotonową (klasy Alpha F3) klasyczny układ dwudrożny. Elektronika we wnętrzu F2 (podobnie jak w Alpha F3) to elementy wyłącznie liniowe. Tu również nie było miejsca na stosowanie rozwiązań kompromisowych. W modelu F2 nie oszczędzano na obudowie. Jest ona specjalnie usztywniana, podobnie jak w większym modelu Alpha F3, a dolny tunel bass-reflex, również tworzy wraz z podstawą osobny element akustyczny. Brzmienie Alpha F2 jest bardzo uniwersalne. Zarówno utwory jazzowe jak i muzyka współczesna odkrywają najlepsze walory brzmienia konstrukcji. Dźwięk wprost odrywa się od zestawów, które budują niebywałą i bardzo dokładną stereofonię. Efekt ten nie jest jednak osiągany poprzez spektakularne i nienaturalne podbarwienie tonów wysokich. Warto również podkreślić zalety pełnego i dokładnego basu, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych konstrukcji w tym przedziale cenowym. F2 potrafi odtworzyć rejestry, których obecności na Twoich ulubionych nagraniach nawet się nie spodziewałeś! Oczywiście nie naruszając przy tym naszej priorytetowej zasady naturalności brzmienia.
Wszystkie produkty Sounddeco zaprojektowano tak, by każde z osobna stanowiło pełnowartościowe urządzenie. Mogą więc działać one niezależnie lub współpracować ze sobą, tworząc pełnoprawne, wysokiej jakości zestawy kina domowego. Systemy wielokanałowe można realizować w wielu zróżnicowanych konfiguracjach, zależnie od wielkości pomieszczenia i ilości dotępnej w niej wolnej przestrzeni. W przypadku pomieszczeń o największej kubaturze, proponujemy system wielokanałowy oparty na topowym modelu serii Alpha F3, wspieranej przez głośnik centralny Alpha C, aktywny subwoofer Alpha SUB oraz głośniki efektowe, zrealizowane za pomocą modelu surround Alpha SR. Pomieszczenia o średniej kabaturze, mogą być realizowane za pomocą systemu składającego się z głośników Alpha F2/C/Surround/Sub lub Alpha F1/C/Surround/SUB Mniejsze pomieszczenia można nagłaśniać za pomocą zestawów złożonych z Alpha M2 lub M1 wspieranych głośnikami Alpha C/SR/SUB. Możliwe jest również zestawienie czterech głośników surround Alpha SR wspieranych przez głośnik centralny Alpha C i aktywny subwoofer Alpha Sub. Możliwości są praktycznie nieograniczone i finalna konfiguracja wymarzonego systemu wielokanałowego Sounddeco, zależy tylko i wyłącznie od jego przyszłego użytkowinika.
<< zwiń

AUTORYZOWANY DEALER PRODUKTÓW